08:09
28 Wrzesień 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Carter, Toyoty i motoryzacja na "Dachu Świata"

Zamieszczono dnia czw., 2020-01-02 09:33

Ogorzały szerpa ciągnący w pocie czoła objuczonego zapasami muła. Z naszym wyobrażeniem o Nepalu jest trochę tak jak z białym misiem na Wisłą.

Fakt, że ta niezwykła kraina jest w ponad 80% pokryty górami o średniej wysokości ok. 6000 m n.p.m. i jest jest jednym z najsłabiej zurbanizowanych państw na świecie. Najsłabiej zurbanizowany, nie oznacza jednak, że najgorzej zmotoryzowany. Ze względu na warunki naturalne najczęściej spotykane są tutaj samochody z napędem na obie osie, wśród których prym wiodą oczywiście Toyoty. Zdjęcia samochodów tej marki w tak wyjątkowych okolicznościach przyrody zrobiła Pani Agnieszka Lemańczyk, która śledzi dla Toyota Carter Gdańsk samochody tej właśnie marki w najdalszych zakamarkach globu, między innymi w Australii, w Kołymie, Birmie. 

Niektórzy pracownicy i klienci Cartera przysyłali zdjęcia z Egiptu, Turcji, Maroka, Malty... Stworzyła się z tego ciekawa wystawa w odcinkach prezentująca Toyoty z różnych stron świata. Przed Państwem eskluzywna galerię naprawdę egzotycznych modeli poruszających się po "Dachu Świata".

 

info/Toyota Carter Gdańsk

foto/Agnieszka Lemańczyk