07:09
28 Wrzesień 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

To będzie HIT - Nowa Toyota Yaris 2020 !

Zamieszczono dnia ndz., 2020-01-05 10:20

Oficjalna data wejścia modelu marki Toyota na rynek japoński została wyznaczona na 10 lutego. Przy okazji podano również ceny na nowego Yarisa.

Co warto na wstępie zauważyć, Toyotę Yaris czwartej generacji zaprojektowano na jednej z wersji koncernowej platformy TNGA, którą zdążyli już poznać chociażby posiadacze Toyoty Corolii oraz RAV4.

Przypomnijmy, że w 2014 roku jako pierwsza z serii TNGA zadebiutowała platforma GA-C. Użyto jej do skonstruowania Priusa czwartej generacji. Potem przyszedł czas na kolejne modele, do których zalicza się chociażby C-HR czy najnowsza Corolla.

Tymczasem z myślą o średniej wielkości sedanach i SUV-ach, gdzie plasuje się przykładowo Camry oraz Toyota RAV4, powstała odmiana nosząca oznaczenie GA-K.

Teraz natomiast japoński koncern wprowadza technologię TNGA do mniejszych samochodów, przedstawiając płytę podłogową GA-B zaadoptowaną na potrzeby nowego Yarisa. W porównaniu ze swoim bezpośrednim poprzednikiem samochód ma bardziej zwartą sylwetkę. To nie tylko subiektywne wrażenie – nadwozie "yariski" faktycznie skrócono o 5 milimetrów, choć jednocześnie rozstaw osi urósł o 50 mm.

 

W swojej ojczyźnie nowa Toyota Yaris oficjalnie zadebiutuje już 10 lutego. Ceny katalogowe poszczególnych wersji wahają się od 1 569 000 do 2 183 000 jenów (bez opcji dodatkowych).

Co ciekawe, w ofercie przeznaczonej na rynek japoński nie zabraknie m.in. wersji z technologią napędową E-Four, która ma być dostępna od kwietnia bieżącego roku.

mat. Toyota, samar, zdj. Toyota