08:09
28 Wrzesień 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dziś charytatywny szybki czwartek

Zamieszczono dnia czw., 2020-01-09 11:37

Fajna inicjatywa od miłośników motoryzacji. Jak co tydzień w czwartek (dziś), w restauracji McDonald's przy al. Grunwaldzkiej na Przymorzu zjadą się miłośnicy sportowych samochodów.

Tym razem będzie to spot charytatywny, którego celem będzie zbiórka pieniędzy na leczenie policjanta, który ucierpiał w wypadku.

Konrad jest 25-letnim policjantem z krótkim stażem pracy, ale wielkim sercem do pomagania innym. Od zawsze chciał wstąpić do służb mundurowych i osiągnął swój cel – tak opisują policjanta organizatorzy zbiórki na jego leczenie.

Bardzo ciężki uraz głowy wymusił wprowadzenie w stan śpiączki farmakologicznej, w której utrzymywany był 3 tygodnie. Liczne złamania twarzoczaszki stworzyły środowisko do rozwoju bakterii prowadzących do bardzo poważnego wstrząsu septycznego. Sepsa spowodowała wyłączenie pracy nerek, powiększenie wątroby i problemy z układem krążenia. Doprowadziła finalnie do stanu zagrożenia życia. Konrad mimo wszystko walczy, wygrał z sepsą, pokonał zapalenie płuc, które rozwinęło się w skutek długotrwałego pobytu w szpitalu. Jego stan kliniczny ulega poprawie, ale tak na prawdę to dla niego dopiero początek walki o powrót do normalnego życia, ponieważ dalej oddycha przy pomocy respiratora, a prace nerek zastępuje hemodializator – czytamy w opisie akcji.

Impreza już dziś o 20:00 - gorąco zachęcamy do udziału!

Red. / Zdj. Arch