07:09
28 Wrzesień 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowy Ford Kuga. Znamy ceny w Polsce

Zamieszczono dnia ndz., 2020-01-19 19:18

Wyczekiwany z zainteresowaniem fordowski SUV oficjalnie zawita do salonów dealerskich w okolicach marca. Ceny katalogowe nowej Kugi zaczynają się powyżej kwoty 100 000 złotych. Auto w Trójmieście zamówimy m.in. w salonie Ford Plichta w Gdańsku.

Co ciekawe, nowy Ford Kuga został zbudowany na globalnej architekturze C2, która w stosunku do analogicznej wersji poprzedniej generacji umożliwiła redukcję masy pojazdu o około 90 kilogramów. Ponadto wykorzystana platforma technologiczna zapewnia o 10% większą sztywność skrętną, co wpływa pozytywnie na samą dynamikę i właściwości jezdne samochodu.

Dodatkowa korzyść to możliwość zaprojektowania odczuwalnie przestronniejszej kabiny pasażerskiej oraz gamy obejmującej różne wersje benzynowe, dieslowskie oraz zelektryfikowane.

Oferta modelowa dla nowej Kugi zawierać będzie docelowo odmiany hybrydowe (w tym PHEV), silniki wysokoprężne EcoBlue 1.5 oraz 2.0, jak również 1,5-litrową jednostkę benzynową EcoBoost w kilku wariatach. W zestawieniu z topową jednostką dieslowską o mocy 190 koni przewidziano napęd na cztery koła (AWD).
 
Zgodnie z otrzymanymi przez nas informacjami, ceny katalogowe nowej Kugi zaczynają się od 104 900 złotych (wersja Trend z silnikiem EcoBoost 1.5/120 KM). 

Rywalem fordowskiego SUV-a jest m.in. Volkswagen Tiguan, Opel Grandland X, Honda CR-V oraz Toyota RAV4, SEAT Tarraco i Renault Kadjar.

 

red. / mat. Ford