10:09
21 Wrzesień 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Spotkanie dzieciaków z policjantami

Zamieszczono dnia sob., 2020-01-25 16:56

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" realizowanej w trakcie ferii zimowych spotkali się z dziećmi w Eko-Inicjatywie i w Szkole Podstawowej w Ryjewie. Mundurowi przypominali najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznych ferii, zwracając uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

W  czwartek  (23 stycznia) funkcjonariuszki z  kwidzyńskiej  komendy  odwiedziły dzieci w Eko-Inicjatywie i w Szkole Podstawowej w Ryjewie w ramach zajęć bezpieczne ferie.

Policjantki przypomniały dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Opowiedziały  jakich niebezpiecznych zachowań należy unikać aby nie doszło do wypadku, podając przy tym jak bezpiecznie można się bawić zimą w domu i na świeżym powietrzu. Przypomniano dzieciom aby w sytuacjach, gdy zostają same w domach pamiętały koniecznie o zamykaniu drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Rozmawiano także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

red. / mat. Pomorska Policja