16:04
5 kwiecień 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

BMG Goworowski: Nowy Smart EQ w ofercie

Zamieszczono dnia pon., 2020-02-10 22:18

W salonie Smart firmy BMG Goworowski można już zamawiać nowego Smarta EQ. Wyjściowa cena nowego smarta EQ fortwo w Polsce wynosi 96 900 zł. Nowy smart EQ jest oferowany w wersjach fortwo, fortwo cabrio lub forfour. Czterodrzwiowy smart EQ forfour kosztuje od 98 400 zł, a ceny kabrioletu smart EQ fortwo cabrio zaczynają się od 110 700 zł.

Silnik o mocy 82 KM według producenta zapewnia dobrą dynamikę podczas codziennej jazdy, a akumulator o pojemności 17,6 kWh pozwalać przejechać na jednym ładowaniu do 135 km (cykl WLTP). Wersja fortwo według producenta przyspiesza od 0 do 60 km/h w 4,9 s, a jej prędkość maksymalną ograniczono do 130 km/h. Dodatkową wygodę zapewnia automatyczna, jednostopniowa przekładnia.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 17,6 kWh oferuje zasięg, zależnie od specyfikacji, od 120 do 135 km (cykl WLTP). W ograniczeniu zużycia energii elektrycznej pomaga tryb ECO. Opcjonalna ładowarka o mocy 22 kW pozwala naładować smarta od 10 do 80 proc. w niecałe 40 minut.

Standardowe wyposażenie każdego smarta obejmuje m.in.: automatyczną klimatyzację, radio cyfrowe DAB, tempomat, aktywnego asystenta hamowania (Active Brake Assist), fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz pokładową ładowarkę AC o mocy 4,6 kW.Na życzenie smart po raz pierwszy jest oferowany z całkowicie LED-owymi reflektorami.

W kabinie pojawiły się dodatkowe schowki oraz nowa generacja systemów informacyjno-rozrywkowych z możliwością pełnej integracji smartfona. Nowością jest też aplikacja „ready to” na smartfon, która pozwala na sprawdzenie informacji dotyczących samochodu, ładowania, parkingu, wskazówek na temat dojazdu czy łatwe odnalezienie drogi do auta.

Smart EQ występuje w czterech liniach wyposażenia: pure, passion, pulse oraz prime. Ponadto klienci mogą wybrać jeden z trzech pakietów wyposażenia: Advanced, Premium lub Exclusive. Szczególną atrakcją w gamie modelu będzie specjalna edycja smarta EQ o nazwie edition 1, wyróżniająca się m.in. 16-calowymi lekkimi obręczami kół BRABUS w kolorze czarnym oraz czarnymi akcentami karoserii. Edycja ta będzie dostępna do sierpnia 2020 r.

red. / zdj. Smart