22:09
23 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego i kierowanie grupą przestępczą

Zamieszczono dnia wt., 2020-02-11 12:54

Dziś o godzinie 6 policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej siłowo weszli do mieszkania 46-latka podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą zyski z nierządu. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze użyli granatów hukowych. Mężczyzna dziś będzie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z nierządu. Do sprawy, podczas poprzednich realizacji, policjanci zatrzymali 14 osób.

 

Dziś o godzinie 6 policjanci Samodzielnego Pododdziału Koontrterorystycznego Policji w Gdańsku weszli siłowo do mieszkania 46-letniego mieszkańca Gdyni. Policjanci mieli informację, że mężczyzna jest niebezpieczny, w trakcie zatrzymania użyte zostały granaty hukowe. Zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i czerpanie korzyści z nierządu. 46-latek dziś doprowadzany będzie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

Za przestępstwa, o które podejrzewany jest 46-latek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku