14:04
5 kwiecień 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skarszewy: Koncert Wiedeński z okazji 700-lecia nadania praw miejskich

Zamieszczono dnia pon., 2020-02-17 10:19

W najbliższy czwartek, 20 lutego, w Skarszewskim Centrum sportu odbędzie sie Koncert Wiedeński z okazji 700 - lecia uzyskania praw miejskich przez Skarszewy. Koncert w wykonaniu Salonowej Orkiestry MODERATO odbędzie się o godz. 18.30. Dyryguje Orlin Bebenow, wystąpią: Marta Ustyniak - Babińska – sopran, Krzysztof Zimny - tenor i Adam Zaremba – baryton oraz para baletowa. Podczas koncertu wykonany zostanie po raz pierwszy publicznie skarszewski hejnał. Wstęp wolny.

Salonowa Orkiestra MODERATO to zespół muzyków, filharmoników i artystów operowych z Bydgoszczy. Został założony z myślą o stworzeniu dla publiczności niepowtarzalnej atmosfery i specyficznego klimatu od muzyki salonowej XIX, pierwszej połowy XX wieku do muzyki rozrywkowej. W repertuarze można usłyszeć znane walce, polki, czardasze, ulubione arie i duety operetkowe, miniatury muzyki poważnej, musicalowej, filmowej, standardowej i innej.

Orlin Bebenow, dyrygent i założyciel Orkiestry Salonowej MODERATO,urodzony w Bułgarii, od roku 1988 mieszka w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Studia Podyplomowe w zakresie Chórmistrzostwa na Wydziale Dyrygentury Chóralnej w Bydgoszczy, uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej: dyrygentura i instrumentacji.
info/foto: www.skarszewy.pl