12:05
27 maj 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Codzienna dezynfekcja gdańskich tramwajów oraz wiat przystankowych

Zamieszczono dnia ndz., 2020-03-29 08:50

Odkurzanie, mycie i dezynfekcja każdego pojazdu, do tego częstsze czyszczenie wiat przystankowych w Gdańsku - tak Gdańskie Autobusy i Tramwaje i Gdański Zarząd Dróg i Zieleni walczą z epidemią koronawirusa. Przypominamy, że w pojazdach wydzielone zostały miejsca, które można zajmować, nie stanowiąc zagrożenia dla innych pasażerów. Pojazdy Gdańskich Autobusów i Tramwajów sprzątane są codziennie po dotarciu do zajezdni mieszczącej się przy ulicy Wita Stwosza w Gdańsku. Sprzątane i myte jest wówczas wnętrze pojazdu, w tym podłoga oraz elementy wyposażania pojazdu.

Co ważne, standardem jest nie tylko ich czyszczenie oraz mycie, ale także codzienna dezynfekcja. - Kładziemy szczególny nacisk na dezynfekcję elementów i powierzchni dotykanych przez pasażerów, w tym uchwytów, poręczy i przycisków - mówi Anna Dobrowolska, rzecznik prasowy GAiT.

Dezynfekcja i mycie dotyczy także wiat przystankowych w Gdańsku. - Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Miasto Gdańsk. Chcemy zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Częstsza dezynfekcja przeprowadzana będzie na ciągach komunikacyjnych, z których korzysta najwięcej osób - czytamy w komunikacie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Info: Miasto Gdańsk