11:05
27 maj 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Volkswagen do Polskich pracowników: zostańcie w domu jeszcze tydzień!

Zamieszczono dnia ndz., 2020-03-29 09:06

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań wydłużyły okres wstrzymania produkcji o kolejny tydzień - do Świąt Wielkanocnych.  Jednocześnie władze koncernu zapewniają, że plany dotyczące ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą

Jak poinformowano w komunikacie, marka reaguje tym samym na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw. - W przypadku lekkich samochodów dostawczych sytuacja rozwija się analogicznie do segmentu samochodów osobowych oraz zakładów produkujących komponenty. Pomimo koniecznego wydłużenia przerwy w produkcji plany dotyczące ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą. W tym celu na bieżąco i aktywnie wymieniamy się informacjami w koncernie – stwierdził Josef Baumert, członek zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze ds. produkcji i logistyki.

Z kolei Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań mówi, że sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej. - Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z czterech zakładów Volkswagen Poznań - zaznacza.

Volkswagen Poznań to dziś największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający w czterech zakładach ponad 11 000 osób. Taśmy produkcyjne zakładów zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni opuszczało do niedawna każdego dnia 1 170 samochodów dostawczych, modeli VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz aut marki MAN TGE w tym także samochody elektryczne. W 2019 roku zakłady opuściło łącznie 266 127 pojazdów dostawczych. Poza produkcją samochodów do Volkswagen Poznań należy także Odlewnia, która miniony rok zamknęła wynikiem 4,2 mln wyprodukowanych komponentów aluminiowych - głowic cylindrowych, obudów przekładni kierowniczych, elementów zawieszenia oraz obudów sprzęgła.  We wrześniu 2019 roku odlewnia rozpoczęła seryjną produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB samochodów z napędem elektrycznym, To pierwszy komponent z portfolio poznańskiej odlewni z przeznaczeniem do zabudowy w elektrycznym modelu VW ID.3.

Info: komunikat prasowy, zdj. arch