11:05
27 maj 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tragiczny wypadek w Sztumie

Zamieszczono dnia wt., 2020-03-31 07:39

Przedwczoraj na drodze krajowej nr. 55 pomiędzy miejscowościami Sztum a Sztumska Wieś doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów, śmierć poniósł kierujący osobowym renault. Policjanci obecnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przedwczoraj po południu doszło do tragicznego wypadku drogowego na drodze krajowej nr. 55 pomiędzy miejscowościami Sztum a Sztumska Wieś. Osobowy volkswagen jadący w kierunku Sztumu, zderzył się z osobowym renault, jadącym w kierunku Sztumskiej Wsi. W wyniku tego zdarzenia jeden z pojazdów wpadł do rowu. Niestety pomimo podjętej reanimacji śmierć na miejscu poniósł kierowca osobowego renault, 68-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego. Kierowca volkswagena, 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego został przewieziony do szpitala w Sztumie. Kierujący podróżowali sami. Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, pracował prokurator oraz policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Technik kryminalistyki wykonał zdjęcia oraz zabezpieczył ślady. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na śliskiej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. 

info/foto:KWP w Gdańsku