12:06
2 czerwiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat gdański: ZSRCKP W Rusocinie i ZSOiO w Pruszczu Gdańskim nauczają zdalnie

Zamieszczono dnia pt., 2020-04-03 08:48

Początkowa rezerwa i niepewność. Teraz wiadomo, że działa! Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie i Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, od ponad tygodnia pracują w trybie nauczania zdalnego, za pomocą platform.

 

- Efekty są zaskakujące – przyznaje dyr. Marek Urbanek. - Nie spodziewaliśmy się takiej aktywności i zaangażowania. Są też uczniowie którzy w tradycyjnym systemie mieli problemy z obecnością i ocenami a teraz stali się zadziwiająco sumienni i obowiązkowi. Widać w tym wpływ domowników.
- W przypadku przedmiotów zawodowych uczniowie otrzymują zestawy pytań które mają opracować – dodaje Starosta Powiatu Gdańskiego, Stefan Skonieczny. - Dodatkowo, zamiast praktyk, przesyłane im są specjalne zagadnienia, których rozwiązanie muszą opracować na podstawie dokumentacji technicznych.

 

Zdalne nauczanie przyjęło się także w ZSOiO. Tutaj o dodatkową e - pomoc postarała się także biblioteka, która w związku z sytuacją, udostępniła uczniom linki do lektur na lektury.gov.pl, oraz linki do katalogów pomorskich bibliotek cyfrowych.
info/foto: powiat gdański