12:06
2 czerwiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Szpitale Pomorskie ze wsparciem od darczyńców

Zamieszczono dnia sob., 2020-04-04 08:34

Wyjątkowe wsparcie Szpitale Pomorskie otrzymują w ostatnich tygodniach od wielu firm i osób prywatnych. Każdego dnia do wszystkich czterech szpitali napływa pomoc. Są to darowizny pieniężne, jak i dary rzeczowe, takie jak środki ochrony osobistej, artykuły higieny osobistej i kosmetyki, pościel, koce, ręczniki, a także artykuły spożywcze, m.in. woda, owoce czy słodycze, a także niezwykle ważne środki do dezynfekcji. Codziennie dbają o personel także lokalni restauratorzy, którzy dowożą.

 

- Sytuacja jest dla nas wyjątkowa. Jesteśmy w stałej gotowości na przyjęcie większej ilości pacjentów z koronawirusem, choćby w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Trzy tygodnie temu za pośrednictwem facebooka wystąpiliśmy z apelem o wsparcie nas w pomocy związanej z zakupem sprzętu ochrony osobistej, bo na rynku brakuje dosłownie wszystkiego, a dodatkowo ceny tego asortymentu ze względu na sytuację epidemiologiczną wzrosły co najmniej kilkukrotnie – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu spółki Szpitale Pomorskie. – Nasz apel spotkał się z dużym odzewem firm i osób prywatnych, które nie tylko zaoferowały swoją pomoc w tym wymiarze, ale także zapytały o inne nasze potrzeby. Dzięki temu znaleźliśmy ludzi o wielkich sercach, którzy ofiarowali nam pomoc w szpitalach w Gdańsku, Gdyni i w Wejherowie. Otrzymujemy darowizny w postaci środków finansowych, które na bieżąco przeznaczamy na inwestycje i zakupy sprzętu medycznego, które są niezbędne w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia, a także wspierają w pracy personel naszych szpitali.

 

Tylko w ostatnim czasie Szpitale Pomorskie wsparli finansowo m.in.: DRUTEX S.A., ZARZĄD MORSKIEGO PORTU GDYNIA SA, TORUS SP. Z O.O. SP.K., DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A., AD OPERAM, MGJ SP. Z O.O., HES GDYNIA BULK TERMINAL SP. Z O.O., FUNDACJA SANTANDER BANK POLSKA S.A., VGL GROUP SP. Z O.O., FUNDACJA POMOCY DZIECIOM I OSOBOM CHORYM „KAWAŁEK NIEBA”, SALTUS TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH, SPARTEZ SP. Z O.O., OPEC SP. Z O.O. W GDYNI. 

info/mat.prasowy

foto/pixabay