05:05
27 maj 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sprzedaż samochodów przeniesiona do sieci coraz popularniejsza

Zamieszczono dnia czw., 2020-04-09 07:32

Z powodu epidemii koronawirusa firmy z branży motoryzacyjnej zaczynają uruchamiać sprzedaż w Internecie. Na uprzywilejowanej pozycji będą jednak ci, którzy od lat się tym zajmują -  twierdzi Masterlease.

Spadek sprzedaży samochodów osobowych w marcu (o blisko 41 proc. rok do roku) wynika głównie z epidemii koronawirusa, która wymusiła wstrzymanie produkcji w wielu fabrykach. Dodatkowo, firmy z branży motoryzacyjnej nie mogą prowadzić tak aktywnej jak dotychczas, tradycyjnej sprzedaży ze względu na wprowadzone środki bezpieczeństwa. Istotnym kanałem sprzedaży samochodów w obecnej sytuacji staje się więc Internet. 

Niestety, jak przekonuje firma Masterlease, do tej pory sprzedaż samochodów on-line była traktowana przez wiele firm po macoszemu. - Kiedy ponad 2 lata temu uruchomiliśmy pierwszą w Polsce platformę, umożliwiającą zawarcie umowy abonamentowej na samochód w całości przez Internet, wiele osób mówiło, że klienci nie są na to jeszcze gotowi. Dzisiaj sprzedaż on-line jest dla nas tak samo ważna jak bezpośrednia. W 2019 r. na zawarcie umowy na abonament w całości przez Internet zdecydowało się ok 30 proc. klientów. To daje nam pewną przewagę nad firmami, które dopiero wdrażają ten sposób sprzedaży. Tym bardziej, że w obecnej sytuacji cyfryzacja sprzedaży aut będzie nabierała szczególnego znaczenia i ze względów bezpieczeństwa coraz więcej klientów będzie finalizowało zakup auta w sieci - mówi Grzegorz Grodecki, dyrektor zarządzający Master1.pl, należącego do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego

Jak informuje firma Masterlease, zawarcie umowy on-line oznacza, że klienci wybierają auto na platformie Master1.pl, w tym samym miejscu wypełniają zdalnie krótki wniosek i zawierają umowę. Dodatkowo mogą zamówić dostawę samochodu pod dom (opcja door-to-door). Cały proces ma nie zająć więcej niż 15 minut. - Klienci nie potrzebują oględzin samochodu przed zakupem, ale muszą mieć pewność, że jego stan techniczny jest dobry i właściwie udokumentowany. W razie potrzeby rozmowy z doradcą mogą skorzystać z opcji wideo-rozmowy. Będzie ona prowadzona na żywo włącznie z prezentacją wybranego przez klienta samochodu - zaznacza dyrektor Grodecki.

Info. prasowe / zdj. arch