13:07
9 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki

Zamieszczono dnia ndz., 2020-05-17 09:48

Marek Niedźwiecki żegna się z III Programem Polskiego. Dziennikarz muzyczny złożył w sobotę wypowiedzenie. Nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze Trójki.

Odejście Niedźwieckiego wiąże się z zamieszaniem wokół piosenki Kazika Staszewskiego - "Twój ból jest lepszy niż mój".  Utwór nawiązuje do wizyty 10 kwietnia br. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (pomimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa). Piosenka ta w piątek znalazła się na pierwszym miejscu cotygodniowej Listy Przebojów Trójki, ale informacja o tym - jak podały media - została zdjęta ze strony listy.

Władze radia wydały oświadczenie:

"Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze" - napisał Tomasz kowalczewski, redaktor naczelny Trójki. 

foto/wikipedia