14:07
16 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: ZOO otwarte od 19 maja

Zamieszczono dnia ndz., 2020-05-17 10:10

Jeszcze zamknięte pozostaną woliery, ale po ponad dwóch miesiącach gdańskie ZOO wznawia działalność. Żyrafy, foki i pozostałe zwierzęta czekają na odwiedzających od wtorku, 19 maja, od godz. 9.00. Bilety należy kupować wcześniej i wyłącznie on-line.

Ze względów bezpieczeństwa jednocześnie na terenie zoo będzie mogło przebywać pięćset osób.

- Osoby, które w najbliższych dniach zdecydują się nas odwiedzić, prosimy o wyrozumiałość - mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO. - Z powodu limitowania odwiedzających, którzy mogą jednocześnie przebywać na terenie naszego zoo, może zdarzyć się, że na przekroczenie bramy będzie trzeba poczekać. Sugerujemy również, aby osoby, które zdecydują się nas odwiedzić, wybrały rower lub inny, własny środek transportu. 

Warunkiem wejścia na teren ogrodu zoologicznego jest posiadanie zakupionego wcześniej biletu. Bilety można zakupić wyłącznie on-line na stronie ZOO,  a kasy biletowe zoo pozostają nieczynne.

Ważność  mają także „bilety na przyszłość” będące wsparciem ZOO w czasie pandemii.

Ze względu na konieczność uniknięcia zgromadzeń wejścia na karty (np. mieszkańca, turysty, dużej rodziny) nie będą, do odwołania, możliwe. Bezpłatne pozostaje wejście dla seniorów i dzieci do lat trzech.

Podczas odwiedzin w zoo należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny: pamiętać o zasłanianiu nosa i ust maseczką lub fragmentem odzieży. Podczas spaceru nie należy dotykać barierek. Z troski o odwiedzających, podczas wizyty w zoo możliwe będzie oglądanie zwierząt tylko na wybiegach. Zamknięte do odwołania są wszystkie woliery, np. woliery żyraf, ptaków, małp czy lwów.

Zoo czynne jest codziennie w godzinach 9.00-19.00.

info/gdansk.pl

foto/Karolina Białke