14:07
9 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Trąbki Wielkie: Biblioteki już czynne

Zamieszczono dnia pon., 2020-05-18 09:07

Po trwającej 67 dni przerwie w ich funkcjonowaniu od dziś (18 maja) biblioteki w Gminie Trąbki Wielkie znów będą otwarte. Na początek biblioteki w Trąbkach Wielkich i w Sobowidzu, a od 19 maja (wtorek) także biblioteka w Mierzeszynie. Będą one pracowały od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Nie będą jednak działały tak jak przed epidemią COVID-19.

Przede wszystkim nie będzie wolnego dostępu do regałów z książkami.  Dlatego też Czytelnicy są proszeni o przychodzenie do biblioteki będąc już zdecydowanym na konkretny tytuł. Dostępność poszczególnych książek można sprawdzić w katalogu on-line. Jest także możliwość rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Katalog oraz kontakty do bibliotek znajdują się na stronie www.gbp-trabkiwielkie.pl
W bibliotekach będzie mógł przebywać tylko jeden Czytelnik. Pozostali muszą oczekiwać na zewnątrz. Czytelnicy będą musieli przebywać w bibliotekach w maseczkach i dezynfekować ręce, bądź własne rękawiczki, przed wejściem do bibliotek. Środek do dezynfekcji zapewnia Biblioteka. Przed ladą biblioteczną, zaopatrzoną w osłonę z pleksi, umiejscowioną w innym miejscu niż zwykle, Czytelnicy będą zobowiązani zachować dystans, wyznaczony przez specjalną linię.
Niestety to nie koniec utrudnień. Do odwołania nie będzie możliwości w bibliotekach korzystania ze zbiorów na miejscu, skorzystania z usługi ksero, skanowania i wydruków komputerowych, dostępu do Internetu, skorzystania z toalety, przyjmowania darów od Czytelników. Także miejsca przeznaczone dotychczas do siedzenia  i korzystania ze zbiorów nie będą dostępne dla Czytelników.
Wszystkie książki, audiobooki lub filmy po powrocie do biblioteki będą poddane 72-godzinnej kwarantannie (czwartego dnia po zwrocie trafią one na półkę).

info/www.trabkiw.ug.gov.pl