08:09
26 Wrzesień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Malbork: Pijany wjechał w drzewo

Zamieszczono dnia wt., 2020-05-19 18:52

W poniedziałek wieczorem policjanci prawie 3 godziny pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na ul. Głowackiego w Malborku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 62-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego kierujący skodą, mając prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawo jazdy.

W poniedziałek (18 maja br.) około godziny 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Głowackiego w Malborku.  Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i inne służby.

Funkcjonariusze, wstępnie ustalali, że 62-letni mężczyzna, kierujący skodą, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości kierowcy, które wykazało, że 62-letni mieszkaniec  powiatu sztumskiego miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi wykonali oględziny, rozpytali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a skodę odholowano na policyjny parking. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat więzienia.

info/foto: KWP w Gdańsku