08:09
26 Wrzesień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich w Cewicach

Zamieszczono dnia śr., 2020-05-20 21:13

Kryminalni z Lęborka zlikwidowali wczoraj plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze w jednym z domów na terenie gminy Cewice zabezpieczyli krzewy z tą rośliną oraz ścięte ususzone rośliny. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który uprawiał zakazane rośliny oraz posiadał znaczne ilości narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego lęborskiej komendy  w jednej z miejscowości na terenie gminy Cewice ujawnili nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w jednym z domów, gdzie znaleziono kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich oraz ponad kilogram suszu roślinnego. Znajdował się tam również specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany, tj. namioty, lampy, wentylatory i klimatyzatory oraz kilkadziesiąt donic i łodygi konopi indyjskich.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali na miejscu 29-latka w związku z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskować będą także o areszt dla niego.

info/foto: KWP w Gdansku