06:09
26 Wrzesień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Motocyklista uderzył w śmieciarkę. Zginął na miejscu

Zamieszczono dnia czw., 2020-05-21 13:11

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Wygodą a Półcznem. W wyniku zderzenia motocykla ze śmieciarką na miejscu zmarł kierujący jednośladem. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, które mają pomóc określić dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Dzisiaj po godzinie 8.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Wygodą a Półcznem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym skręcał w lewo w kierunku posesji. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności. Wtedy też doszło do zderzenia z wyprzedzającym go motocyklem honda. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 46-letni kierowca motocykla zmarł.

 

Śledczy zabezpieczyli ślady zdarzeń, technik wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny motocykla i śmieciarki. Pojazdy te zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin. 40-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Droga na czas prowadzonych czynności została zablokowana. Policjanci wyznaczyli i kierowali na objazdy.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i nieprzepisowe wyprzedzanie. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

info/foto: KWP w Gdańsku