22:09
27 Wrzesień 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Runmageddonowe „Kino z charakterem” już w ten weekend w Gdańsku

Zamieszczono dnia czw., 2020-05-21 13:34

Zaledwie kilka dni temu Runmageddon ogłosił, że startuje z nowym projektem „Kino z charakterem” a już w najbliższy piątek i sobotę zapowiada pierwsze samochodowe seanse.  Pierwszym miastem, do którego zawita runmageddonowy multipleks na kółkach,  będzie Gdańsk.

W dniach 22-23 maja br. mieszkańcy Trójmiasta i okolic będą mogli wziąć udział w emocjonujących pokazie filmów, który odbędzie się tuż przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na dużym ekranie, pod gwiazdami, w wygodnych samochodowych fotelach będzie można zobaczyć dwa niezwykłe hity z 2019 roku. Pierwszy z nich to wzruszający film o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie pt. „Sokół z masłem orzechowym”, drugi - zwycięzca tegorocznych Oscarów w czterech kategoriach, ogłoszony najlepszym filmem roku 2019, czyli „Parasite”. -Chcemy dostarczyć ludziom nowych wrażeń i emocji. Nie możemy, póki co, zaprosić ich do udziału w Runmageddonie, ale możemy dać im nowy wymiar emocjonującej rozrywki. Takie kino na kółkach, wspólne oglądanie filmu pod chmurką  z pewnością będzie miłą odmianą, a także  bezpiecznym w dobie pandemii i ciekawym przeżyciem - mówi Piotr Bałchanowski z Runmageddonu. Organizator przygotuje miejsca parkingowe dla  setki samochodów. Filmy będą wyświetlane na dużym ekranie, a estradowe nagłośnienie zbuduje fantastyczną atmosferę.

Harmonogram wydarzenia

W piątek, 22 maja br. o godzinie 20:00 bramy parkingu P6 na lotnisku w Gdańsku zostaną otworzone dla fanów niecodziennych emocji. Wjazd na parking będzie możliwy za okazaniem biletu, a miejsca  będzie można wybierać samodzielnie. Wcześniejszy przyjazd pozwoli zająć lepsze miejsca do oglądania filmów. Projekcja pierwszego z  hitów pt. „Sokół z masłem orzechowym” rozpocznie się o 20:40. Kolejny seans „Parasite” zaplanowany jest na godzinę 23:00. Chętni, którzy chcąc zobaczyć ten oscarowy hit prosto z wygodnych samochodowych foteli, będą mogli wjeżdżać na parking i zajmować miejsce już od godziny około 22:50.  Organizator przewiduje, że część osób wybierze się od razu dwa seanse, by spędzić cały piątkowy lub sobotni wieczór oglądając filmy w tym wyjątkowym anturażu. Cena biletu za samochód na wybrany seans wynosi 37 złotych. Bilety można kupić na stronie: https://kinozcharakterem.pl/

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Info: organizator