22:08
8 Sierpień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolbudy: Można odbierać Karty Mieszkańca

Zamieszczono dnia pt., 2020-05-22 10:03

Od poniedziałku 18 maja w Urzędzie Gminy Kolbudy można odebrać Kartę Mieszkańca Gminy Kolbudy. Wcześniej należy oczywiście złożyć wniosek o jej przyznanie. Przed wizytą w urzędzie konieczne będzie telefoniczne lub mailowe umówienie daty i godziny (telefon (58) 691 05 50 lub mail promocja@kolbudy.pl). 

Wnioski o wydanie plastikowego dokumentu składać można w Urzędzie Gminy Kolbudy (skrzynka podawcza przy wejściu lub Punkt Obsługi Klienta). Wzór formularza znajduje się na stronie internetowej urzędu. Wypełniony wniosek można też przesłać pocztą. Weryfikacja złożonych dokumentów trwa do 30 dni.

O wydanie dokumentu mogą się ubiegać osoby zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy Kolbudy. Z przywilejów skorzystają również mieszkańcy rozliczający podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, którzy oświadczą, że miejscem ich zamieszkania jest nasza gmina. Do posiadania Karty uprawnione są też ich dzieci do 26 roku życia, pod warunkiem, że po osiągnięciu pełnoletniości kontynuują naukę w szkole ponadpodstawowej lub wyższej.

Posiadacze Karty zyskują prawo do szeregu zniżek i przywilejów gwarantowanych przez nasz samorząd. Łatwiejszy dostęp do obiektów użyteczności publicznej  czy oferty sportowo-rekreacyjnej i kulturalnej.

info/foto: www.kolbudy.pl