15:07
16 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Starogard Gdański: Nie zatrzymała się do kontroli i spowodowała wypadek

Zamieszczono dnia pon., 2020-06-01 13:05

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem 3 aut osobowych. Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Rokocin, gdzie kierująca osobową hondą kobieta próbując uniknąć kontroli drogowej zderzyła się z dwoma autami. Funkcjonariusze ustalili świadków, zorganizowali objazdy oraz wykonali czynności procesowe. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po południu policjanci ze starogardzkiej drogówki zauważyli na drodze krajowej nr 22 osobową hondę, która mimo linii podwójnej ciągłej i na oznakowanym skrzyżowaniu wyprzedzała kilka pojazdów. Mundurowi postanowili zatrzymać kobietę, która kierowała tym autem do kontroli drogowej. Nie zareagowała ona jednak na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, gwałtownie przyspieszyła i poruszając się z dużą prędkością prawym poboczem drogi wyprzedzała inne pojazdy. W pewnej chwili 22-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w tył jadącego w tym samym kierunku volkswagena jetty, a następnie zjechała na lewą stronę drogi zderzając się z jadącym w przeciwnym kierunku passatem.

Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wezwali na miejsce służby ratownicze. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy oraz ustalili świadków tego zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną i sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że poszkodowani kierowcy byli trzeźwi. W celu ustalenia, czy podejrzewana o spowodowanie tego wypadku kobieta nie znajdowała się pod wpływem alkoholu lub narkotyków pobrana została krew.
W wyniku tego zdarzenia w celu zdiagnozowania obrażeń ciała do szpitala trafiło 5 osób. Wiadomo już, że mieszkanka powiatu starogardzkiego, która kierowała hondą posiadała 3 sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczone za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwym.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Pamiętajmy, aby nie podejmować za kierownicą żadnych ryzykownych manewrów. Brawura na drodze nie popłaca. W najlepszym przypadku może zakończyć się mandatem lub wnioskiem o ukaranie do sądu. Jednak połączone ze sobą czynniki takie jak nadmierna prędkość, niesprzyjające warunki na drogach i brak umiejętności przewidywania, bardzo często prowadzą do tragedii. Długotrwale leczenie, kalectwo i śmierć. To najgorsze zakończenia brawury na drogach.

info/foto: KWP w Gdańsku