00:08
6 Sierpień 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Skoda Scala w wersji Spider budowana przez studentów

Zamieszczono dnia pon., 2020-06-08 07:49

Studenci Akademii Skody powrócili do prac nad budową Skody Scala w rasowym wydaniu Spider. Model zobaczymy już niebawem, choć dokładna data wciąż jest tajemnicą.

Trzydziestu jeden studentów Akademii Skody powróciło właśnie do pracy nad tworzeniem siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Projekt został tymczasowo zawieszony w połowie marca, wraz z całkowitym wstrzymaniem produkcji w fabrykach Skoda Auto, spowodowanym pandemią COVID-19.

Teraz, po przymusowej przerwie, studenci wraz z nauczycielami powrócili do pracy nad kompaktowym modelem Scala w wersji Spider. Teoretyczna część projektu będzie prowadzona w formie wideokonferencji.

Scala Spider będzie dwudrzwiowa, a w miejsce tylnej kanapy trafią efektowne „garby”, jak na rasowy sportowy kabriolet przystało. Prawdopodobnie całe nadwozie ulegnie skróceniu w stosunku do seryjnej Scali.

Z tyłu natomiast nowy będzie zderzak, z efektownym centralnie umieszczonym wydechem oraz czerwonym odblaskowym paskiem na całej szerokości auta. Całości efektu dopełnią duże koła w stylu RS z niskoprofilowymi oponami i czerwonymi zaciskami hamulców.

mat. prasowy