10:08
1 Sierpień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców podczas weekendu

Zamieszczono dnia wt., 2020-06-16 12:52

Za nami czerwcowy długi weekend. Na terenie powiatu gdańskiego można było zauważyć wzmożony ruch pojazdów, które kierowały się do turystycznych miejscowości na terenie naszego województwa. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, a trzech innych straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Długi czerwcowy weekend dobiegł końca. Podsumowując działania Policji na terenie powiatu gdańskiego, można stwierdzić, że był to czas wytężonej pracy. Zauważalny był wzmożony ruch pojazdów, które kierowały się do turystycznych miejscowości, położonych na terenie naszego województwa.

Policjanci jak zwykle podczas weekendowych działań zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości czy powodowali innego rodzaju zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy kontrolowany kierowca był poddany testowi na zawartość alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w ciągu ostatnich dni uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym. Ponadto trzech innych kierowców najbliższe trzy miesiące nie będzie miało prawa kierować pojazdem – przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali do kontroli w sumie 84 kierowców w związku z przekroczeniami prędkości.

Jeden z kierowców kontrolowanych przez funkcjonariuszy, posiadał przy sobie narkotyki, za co odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że nadal trwa epidemia i obowiązują obostrzenia, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zachowujmy 2-metrowy dystans społeczny. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, który dotyczy m.in. poruszania się środkami transportu zbiorowego, przebywania w obiektach handlowych, usługowych czy na targowiskach. Należy pamiętać, że obowiązek ten dotyczy również m.in. parków, zieleńców, promenad, bulwarów, plaż, miejsc postoju pojazdów i parkingów leśnych w przypadkach braku możliwości zachowania co najmniej 2 m odległości od przebywających w tych miejscach osób.

Pomorska policja/zdj. Arch