08:08
1 Sierpień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Niewinna 3-litrowa Toyota Supra w Carter Gdańsk

Zamieszczono dnia wt., 2020-06-23 13:13

Powrót nowej Supry ciągle wzbudza wiele kontrowersji. W salonie Toyota Carter Gdańsk znaleźliśmy niewinną, białą 3-litrówkę. Ten samochód gra na sentymentach, działa na wyobraźnię i przeciwstawia się współczesnym, proekologicznym trendom. To fajne! Dzięki #Toyota.

Auto powstało we współpracy z BMW, co dla fanów modelu jest trudną do przełknięcia pigułką - niepotrzebnie. Współpraca z niemieckim koncernem pozwoliła obu firmom mocno ograniczyć koszty i dała Japończykom dostęp do tego, czego brakowało im najbardziej. Sportu w czystej, oczywistej postaci.

Użycie 6-cylindrowej jednostki napędowej było strzałem w dziesiątkę! Zresztą pod względem konstrukcyjnym Supra to bliźniaczy model BMW Z4. Dzieli z nim nie tylko silnik, ale również płytę podłogową, układ przeniesienia napędu czy elementy w kabinie. Co ciekawe, inżynierowie obu marek pracowali zupełnie osobno i bez wglądu w uzyskane przez siebie efekty.

Po stronie Toyoty obowiązek ten spadł na jej sportową stajnię Gazoo Racing (stąd skrót GR w nazwie), odpowiedzialną za przygotowywanie aut m.in. do rajdowych mistrzostw świata czy wyścigu 24h Le Mans. W rezultacie Z4 i Supra różnią się zestrojeniem układów jezdnych i kierowniczych czy też aktywnego mechanizmu różnicowego. Różnią się także z zewnątrz.

Długa maska, krótki tył, liczne ostre cięcia, nadmuchane błotniki oraz dach z dwoma wybrzuszeniami – odpowiadają za niepowtarzalny klimat Supry.

Cena? Prezentowany model oferowany jest poniżej 300 tys.zł.

SZCZEGÓŁY na:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-supra-3-0-turbo-salon-nowy-ID6D2jeo...

Poznajcie auto bliżej w salonie #ToyotaCarterGdańsk!

Red. BCh