10:08
1 Sierpień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policja podsumowała akcję kaskadowego pomiaru prędkości

Zamieszczono dnia śr., 2020-06-24 21:11

Na terenie naszego województwa policjanci prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Oczywiście na terenie powiatu gdańskiego mundurowi także uczestniczyli w akcji. Działania mają na celu objęcie szczególnym nadzorem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń prędkości.

W miniony weekend na terenie województwa pomorskiego policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W akcji oczywiście brali też udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Podczas działań mundurowi szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń prędkości. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci oczywiście nie zapomnieli o sprawdzeniu trzeźwości kierowców oraz zwróceniu uwagi na inne niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego.

Stróże prawa na terenie powiatu gdańskiego podczas akcji nałożyli 22 mandaty karne na kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. Ponadto zatrzymali do kontroli jednego kierowcę, który wcześniej przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i w związku z tym miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna nie dostosował się do sankcji i ten okres zostanie mu wydłużony o kolejne 3 miesiące.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że nadmierna, niedostosowana do warunków i własnych umiejętności prędkość, jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Szczególnie w okresie wakacyjnym naszym celem powinno być bezpieczne dotarcie do celu podróży, a nie za wszelką cenę przebycie drogi w jak najkrótszym czasie.

Info: Pomorska Policja