23:06
12 czerwiec 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Spotkanie z Borysem Budką w Pruszczu Gdańskim

Zamieszczono dnia czw., 2020-06-25 12:19

Dziś tj. 25 czerwca w Hotelu Chopin w centrum Pruszcza Gdańskiego odbyło się spotkanie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki z lokalnymi samorządowcami oraz mieszkańcami.

Na spotkaniu byli obecni senator Ryszard Świlski, poseł PO Sławomir Neumann, burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski, starosta gdański Stefan Skonieczny, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy.

Tematem spotkania Borysa Budki z pruszczanami była kończąca się lada moment kampania wyborcza wyborów prezedenckich 2020. 

- Rafał Trzaskowski nie może przyjechać wszędzie - mówił Borys Budka - Ale my możemy. Namawiam Państwa i zachęcam, byśmy razem przekonywali nieprzekonanych i razem poszli do tych wyborów. Wystarczy, że każdy z nas zabierze jeszcze cztery osoby. Rafał Trzaskowski to gwarant Polski uśmiechniętej i sprawiedliwej. 

Wśród wielu poruszonych wątków znalazł się również temat samorządów i ich problemów, utraty części wpływów z podatków w związku z epidemią Covid-19, sposobu rekompensowania brakujących środków. Po 45-minutowym spotkaniu przewodniczący PO wraz z senatorem Ryszardem Świlskim oraz burmistrzem Wróblem udali się na miejskie ulice zachęcać mieszkańców do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich. 

/red/