13:12
5 Grudzień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Szary Ganek znowu otwarty

Zamieszczono dnia pon., 2020-06-29 07:56

Po krótkiej przerwie w działalności, swoje drzwi otworzyła galeria „Szary Ganek”, przy ulicy Wojska Polskiego 52.

Przez kilka ostatnich lat Szary Ganek zaistniał w pejzażu Pruszcza Gdańskiego wieloma inicjatywami: wystawami, spotkaniami, warsztatami, wernisażami, koncertami i projektami, realizowanymi razem z miastem. Skupił też wielu interesujących ludzi kultury i sztuki.
Oprócz wystaw i warsztatów, szary ganek słynie z pięknych i oryginalnych przedmiotów, które powstają jako byty jednostkowe, które warto zobaczyć, a kto wie – może nawet zabrać do domu. Po przerwie ruszyły także warsztaty, których program dostępny jest na stronie: https://szaryganek.pl/aktualnosci. Dodatkowy kontakt to: info@szaryganek.pl tel: 536 853 254.
Konsekwencją dotychczasowych działań grupy pasjonatów, skupionej wokół „Szarego Ganku”, jest powstanie Fundacji KIWI, która łączy w sobie Kreatywność, Inicjatywę, Wielokulturowość i Integrację. W założeniu aktywność, nowatorskość i atrakcyjność działań Fundacji opierać się ma na dziedzictwie wielokulturowym, tradycji i przekazach pokoleniowych. Swoje działania Fundacja KIWI kierować chce przede wszystkim na rozwój edukacji i kultury w najszerszym zakresie. Fundacja KIWI zaprasza do współdziałania i wspierania.
Fundacja KIWI mimo, że jest młodą fundacją skupia artystów z różnych dziedzin sztuki, muzyki, teatru i edukacji oraz zaangażowanych wolontariuszy, którzy doceniają możliwość działania na rzecz podnoszenia jakości życia społecznego.

info/foto: FB/Miasto Pruszcz Gdański