11:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci przy wejściu na plażę rozdawali bezpieczne opaski

Zamieszczono dnia czw., 2020-07-02 08:58

Policjanci z gdyńskiej komendy rozpoczęli akcję wręczania rodzicom i opiekunom dzieci „bezpieczne opaski” ułatwiające odnalezienie malucha w przypadku zagubienia. Funkcjonariuszy można spotkać przy plaży miejskiej.

Zagubienie dziecka w tłumie turystów wypoczywających na plaży stanowi poważne niebezpieczeństwo i realne zagrożenie dla pozbawionego opieki malucha. Z chwilą rozpoczęcia sezonu letniego gdyńscy policjanci prowadzą działania, podczas których rozdają dorosłym „bezpieczne opaski” dla ich podopiecznych. Na opaskach zapisujemy numer telefonu do opiekuna, aby w razie zagubienia się dziecka łatwiej było je odnaleźć.

Funkcjonariusze zachęcają do używania „opasek bezpieczeństwa”, które na ręku dziecka podpowiedzą poszukiwaczom jak skontaktować się z odpowiedzialnymi za jego opiekę. Mundurowi będą wręczać takie opaski rodzicom i opiekunom przy plaży miejskiej w Gdyni.

Akcja jest oczywiście bezpłatna, najważniejsze jest dobro dzieci. Policjanci przypominają, że nałożenie „bezpiecznej opaski” na rękę dziecka nie zastąpi osobistej opieki. Nie zapominajmy nigdy o naszych podopiecznych.

info/foto: KWP w Gdańsku