20:08
8 Sierpień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Prawie 300 tys. zł na modernizację dróg dla rolników

Zamieszczono dnia pt., 2020-07-03 13:22

Modernizacja pomorskich dróg jest jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych prowadzonych przez samorząd województwa. Prace prowadzone są nie tylko na głównych drogach. Naprawiane są także lokalne szlaki, z których codziennie korzystają rolnicy czy mieszkańcy. Tym razem wsparcie na modernizację dróg dojazdowych do pól trafi do trzech gmin: Czarne, Człuchów i Karsin.

Podpisanie umów o udzielenie dotacji na realizację inwestycji odbyło się 3 lipca 2020 r. w Człuchowie. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna.

Drogowa sieć województwa pomorskiego to setki kilometrów dróg. Inwestycje obejmują drogi wszystkich kategorii. – Drogowe inwestycje wspierane przez samorząd województwa pomorskiego to nie tylko główne arterie. Dofinansowanie modernizacji obejmuje także boczne drogi, używane jako dojazdy do pól. Dzięki takim małym, lokalnym inwestycjom rolnicy zyskują łatwiejszy dojazd do swoich gruntów – mówił wicemarszałek Leszek Bonna. Inwestycje, które zgodnie z zawartymi 3 lipca 2020 r. umowami otrzymają dofinansowanie zostaną zrealizowane w miejscowościach: Sokole (gmina Czarne), Chrząstowo (gmina Człuchów) oraz Białe Błoto i Zamość (gmina Karsin).

Obecny stan dróg dojazdowych do pól jest zły. – To stosunkowo wąskie gruntowe drogi z koleinami, wgłębieniami, w których po opadach stoi woda. Przejazd po nich, nawet dla maszyn rolniczych bywa niekiedy utrudniony – zaznaczał wicemarszałek Bonna. Dzięki finansowemu wsparciu drogi zostaną utwardzone kostką betonową. Będą też poszerzone. W kilku miejscach wykonane zostanie odwodnienie, a pobocza zostaną wyprofilowane. – Łącznie prace będą wykonane na prawie 2 km dróg – podkreślił wicemarszałek. Wszystkie inwestycje kosztować prawie 300 tys. zł.

Red. / Mat. Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego