07:01
17 styczeń 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie, Trąbki Wielkie i Suchy Dąb razem dla dzieciaków

Zamieszczono dnia ndz., 2020-07-05 09:53

Znakomite wyniki młodych żeglarzy z Cedrów Wielkich nie byłyby możliwe bez odpowiedniej bazy i szkolenia. Władze gminy idą krok dalej i podejmują działania w sprawie partnerskiego projektu, którego celem będzie morska edukacja. Do współpracy wójt Janusz Goliński zaprosił samorządy Trąbek Wielkich i Suchego Dębu.

– Koncepcja projektu została już wypracowana. Chcielibyśmy organizować zajęcia związane z edukacją morską i żeglarską. Będzie mogło uczestniczyć w nich 270 uczniów oraz 27 nauczycieli. Zakładamy, że wspólne działania będziemy realizować w przeciągu dwóch lat, a zajęcia będą oczywiście bezpłatne – informuje wójt Goliński.

Plan edukacji morskiej i żeglarskiej zakłada organizację zajęć nie tylko lekcyjnych, które mają sprawić, że dzieci staną się bardziej kreatywne.

– Do realizacji projektu wykorzystamy oczywiście naszą bazę żeglarską w Błotniku. Będziemy organizować wycieczki i obozy żeglarskie. Skupimy się nie tylko na uczniach, ale także na nauczycielach. Do nich właśnie ma być skierowane doradztwo zawodowe dotyczące promowania i upowszechniania zawodów związanych z nadmorskim położeniem regionu. Poza tym projekt zakłada też stworzenie sali żeglarskiej w każdej szkole – dodaje Janusz Goliński.

Projekt, którego liderem ma być oczywiście gmina Cedry Wielkie, ma być dofinansowany ze środków unijnych. Odpowiednie dokumenty w pomorskim urzędzie marszałkowskim zostały już złożone.

Przypomnijmy przy okazji, że jeszcze w tym roku nasza szkółka żeglarska wzbogaci się o 10 nowych łodzi, które zostaną przekazane w ramach programu „100 łodzi na 100-lecie zaślubin Polski z morzem”. Właśnie te jednostki (4-osobowe) będą wykorzystywane do zajęć realizowanych w ramach wspólnego projektu.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl