11:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pracowity weekend pruszczańskich policjantów

Zamieszczono dnia pon., 2020-07-13 22:19

Pracowity weekend pruszczańskiej drogówki. Na terenie powiatu gdańskiego podczas minionego weekendu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom i jednemu, który kierował pod wpływem narkotyków. Mundurowi pracowali też przy 13 zdarzeniach drogowych.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim uniemożliwili dalszą jazdę 28-latkowi, który kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo policjanci podczas czynności znaleźli przy nim ten narkotyk. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i niebawem usłyszy on zarzuty kierowania pod wpływem substancji odurzającej oraz posiadania narkotyków.

W ostatnich dniach policjanci na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierowców. W tych sprawach kierujący niebawem usłyszą zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu.

Kierowanie pod wpływem alkoholu bądź narkotyków jest zagrożone karą do 2 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas ostatniego weekendu policjanci pracowali też przy 13 zdarzeniach drogowych, z czego 3 były to wypadki.

Do jednego z nich, z udziałem 3 pojazdów, doszło na drodze S7 na wysokości miejsc. Borkowo. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że osobowy nissan jadąc w kierunku Gdyni, najechał na tył opla, który pchnięty siłą uderzenia przodem najechał na tył toyoty. Policjanci z drogówki sporządzili oględziny pojazdów i sprawdzili trzeźwość kierowców-byli trzeźwi. Przy pomocy technika kryminalistyki stróże prawa sporządzili szkic i oględziny miejsca zdarzenia, a także dokumentację fotograficzną. W opisywanym wypadku 3 osoby zostały ranne – karetki pogotowia przewiozły je do szpitali w Gdańsku. Na skutek zdarzenia ruch na tej drodze odbywał się jednym pasem. Nad określeniem przyczyny i dokładnych okoliczności tego wypadku pracują obecnie śledczy.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci ponownie apelują o ostrożność. Z uwagi na sezon urlopowy w naszym regionie obserwujemy zwiększony ruch pojazdów. Czy jedziemy na wypoczynek, czy też jesteśmy w drodze do pracy lub podróżujemy w innych zamiarach, najważniejsze jest dojechać bezpiecznie do celu. Skupmy uwagę na tym, co dzieje się na drodze. Postarajmy się uwzględnić możliwe zmiany w otoczeniu – zachowania innych uczestników ruchu drogowego, możliwe utrudnienia. Lepiej jechać wolniej, ostrożniej, gdyż w sytuacji, gdy nagle coś nas zaskoczy, będziemy mieli więcej czasu na reakcję w celu uniknięcia zagrożenia.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim