00:08
10 Sierpień 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tomasz Stockinger zaśpiewa w Cedrach Wielkich

Zamieszczono dnia pon., 2020-07-20 10:34
1 sierpnia o 17:00 w w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Hali Sportowej w Cedrach Wielkich odbędzie się recital "Już nie zapomnisz mnie" w wykonaniu Tomasza Stockingera. W repertuarze znajdą się najpiękniejsze przedwojenne piosenki. Organizatorem występu jest Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu i Gmina Cedry Wielkie. Bilet wstępu kosztuje 10 złotych. Ilość miejsc jest ograniczona. 
 
Romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne – piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa, Petersburskiego – wykonywane były naprzemiennie z żydowskimi szmoncesami, przedstawionymi w mistrzowski sposób przez Aktora. Sala zaśmiewała się serdecznie z anegdot i żartów Aktora i razem z nim śpiewała „Już nie zapomnisz mnie”, „Na pierwszy znak”, czy „Sexappeal”. Tomasz Stockinger pokazał, co oznacza bycie przedwojennym amantem i czarowanie kobiet w stylu Humphreya Bogarta – koniecznie w kapeluszu.
Recital „Już nie zapomnisz mnie”, to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego.
Tytuł programu pochodzi od piosenki Już nie zapomnisz mnie, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii Zapomniana melodia z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.
Można powiedzieć, że recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm’em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych. Najlepszy prezent muzyczny dla kobiety i mężczyzny!
info/foto: ŻOKiS