15:05
16 maj 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Już w NIEDZIELĘ: Szaleństwo motoryzacji i hamburgera w jednym!

Zamieszczono dnia pon., 2020-07-20 22:27

To już szósta edycja tej imprezy, którą pokochali lokalni miłośnicy motoryzacji. W niedzielę klasyczne auta zablokują restaurację McDonald’s w Pruszczu Gdańskim! O co chodzi z blokadą? Kierowcy klasycznych samochodów i youngtimerów jedzą za darmo i dobrze się bawią! Będą pogadanki, dyskusje i podziwianie samochodów! Czas na zdjęcia, otwieranie maski i warkot silników. Można rozłożyć leżaki lub koc - jedzenie i picie na miejscu.

Co przyjedzie?

Wśród samochodów, które przyjeżdżały w poprzednich latach były m.in. Willysy MB, Mercedes 220, Amerykańskie Camaro, oryginalne mustangi z lat 60, cały przekrój Volvo amazonów. Nie zabrakło nigdy Polskich perełek rodem z PRLu - małych fiatów czy Syren od FSO.

Przyjeżdżacie 26 lipca na godz. 12:00...

...a teraz trochę jak to wszystko się urodziło.

Te lata 50-te i 60-te. Kelnerki na wrotkach. Różowe neony i idea jedzenia w samochodzie. Ponieważ kultura automobilistyczna kwitła wtedy w najlepsze, cały czas szukano pomysłów na to, co można jeszcze robić w samochodzie, a co niekoniecznie wymaga jazdy.

Tak zrodziły się Moto-restauracje. Samochód stał się obiektem kultu, wyznacznikiem statusu społecznego. W samochodzie chciano się pokazywać, kierowcy sportowi byli bohaterami. Kobiety kochały mężczyzn a mężczyźni kochali je i samochody. Twórcy blokowania McDonalda chcieli cofnąć się w czasie i to im się udaje już 6-ty raz.

Bch