14:05
16 maj 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego w przedszkolu

Zamieszczono dnia sob., 2020-07-25 21:40

22 lipca przed południem policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który kilka minut wcześniej zawiadomił pracowników przedszkola o ładunku wybuchowym. Policjanci sprawdzili teren placówki i okazało się, że był to alarm fałszywy. Za celowe zawiadomienie o zagrożeniu dla wielu osób, które nie istnieje, grozi do 8 lat więzienia. Oprócz sankcji karnej sprawca tego typu przestępstwa musi liczyć się z wysoką karą finansową i pokryciem kosztów akcji służb.

 

W środę po godzinie dziesiątej rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z przedszkoli w mieście pojawił się mężczyzna, który przekazał pracownikom informacje o ładunku wybuchowym w placówce, po czym się oddalił.

 

Funkcjonariusz natychmiast wysłał patrol. Mundurowi błyskawicznie byli na miejscu i zaczęli poszukiwania mężczyzny. Już po kilku minutach policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 36-latka terenie miasta.

 

Jednocześnie decyzją zarządcy obiektu rozpoczęła się ewakuacja podopiecznych oraz pracowników placówki. Akcja, w której brała udział także Straż Pożarna, przebiegła sprawnie i spokojnie.

 

W tym czasie policjanci przeszkoleni w zakresie rozpoznania minersko-pirotechicznego przeszukiwali teren przedszkola. Po sprawdzeniu obiektu przez mundurowych okazało się, że nie było tam żadnych niebezpiecznych przedmiotów w tym ładunku wybuchowego.

 

36-latek noc spędził w policyjnym areszcie i w czwartek usłyszał zarzut zawiadomienia o nieistniejącym zdarzeniu stwarzającym zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi bądź mienia w znacznych rozmiarach.

 

Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat więzienia, wysoka kara finansowa oraz nakaz pokrycia kosztów akcji służb.

info/foto: KPP w Gdańsku