00:01
28 styczeń 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Starogard Gdański: Policjanci kontrolują galerie handlowe

Zamieszczono dnia wt., 2020-08-04 20:50

Każdego dnia docierają do nas informacje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie pomorskim w ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost zachorowań, a mimo to coraz częściej nie przestrzegamy reżimu sanitarnego, w tym zakrywania nosa i ust. Dlatego starogardzcy policjanci rozpoczęli kontrole placówek handlowych, po to, aby dla naszego wspólnego dobra egzekwować stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Coraz więcej mieszkańców Kociewia zgłasza na policję, że w galeriach, sklepach czy punktach usługowych klienci, a w niektórych przypadkach także obsługa, zapominają o noszeniu maseczek. Funkcjonariusze przypominają, że te obostrzenia nadal funkcjonują. Za niestosowanie się do tych restrykcji grozi mandat do 500 złotych. W przypadku rażącego złamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid.

Starogardzcy mundurowi w ramach wspólnego patrolu z pracownikiem ochrony skontrolowali jedną z miejscowych galerii. Policjanci przypominali o obowiązku noszenia maseczek i zakrywaniu ust i nosa. Osobom, które nie przestrzegały tego obowiązku, funkcjonariusze wręczali maseczki oraz ulotki informacyjne. Tym razem policjanci nie nakładali mandatów. Spotkanie z mundurowym kończyło się pouczeniem. Już teraz miejscowi stróże prawa zapowiadają, że to nie koniec takich kontroli. Kilka dni temu mundurowi sprawdzali, czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących obostrzeń w autobusach miejskich. Jak wykazała przeprowadzona wówczas kontrola, starogardzianie stosują się do obowiązujących obostrzeń. 

Pamiętajmy!!! Poluzowanie obowiązujących restrykcji nie oznacza, że koronawirus już nam nie grozi. Za nienoszenie maseczki w środkach komunikacji publicznej czy placówkach usługowo-handlowych czekają nas surowe kary. Funkcjonariusze informują, że nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń komunikacji publicznej grozi mandat od 20 do 500 zł, a grzywna nałożona na wniosek policji przez sanepid może wynieść do 30 tys. zł.

info/foto: KPP Starogard Gdański