17:09
25 Wrzesień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

20 września blokujemy McDonalda w Elblągu po raz pierwszy!

Zamieszczono dnia wt., 2020-09-08 19:52

To pierwsza edycja tej dobrze znanej na Pomorzu imprezy, którą pokochali lokalni miłośnicy motoryzacji. W niedzielę 20 września klasyczne auta zablokują restaurację McDonald’s w Elblągu!
O co chodzi z blokadą? Kierowcy klasycznych samochodów i youngtimerów jedzą za darmo i dobrze się bawią! Będą pogadanki, dyskusje i podziwianie samochodów! Czas na zdjęcia, otwieranie maski i warkot silników. Można rozłożyć leżaki lub koc - jedzenie i picie na miejscu. Edycja w Elblągu będzie też inna, niż poprzednie - częścią imprezy, będzie wizyta w pobliskim muzeum.

Co przyjedzie?

Wśród samochodów, które przyjeżdżały w poprzednich latach były m.in. Amerykańskie Willysy MB, Mercedes, Chevrolety Camaro, oryginalne mustangi z lat 60, cały przekrój Volvo Amazonów. Nie zabrakło nigdy Polskich perełek rodem z PRLu - małych fiatów czy Syren od FSO. Samochody to zawsze wielka niespodzianka imprezy.

Przyjeżdżacie: 20 września na godz. 12:00 Elbląg ul. Grunwaldzka 4. Parking McDonalda.

Skąd pomysł na "blokowanie"?

Pamiętacie lata 50-te i 60-te? Kelnerki na wrotkach. Różowe neony i idea jedzenia w samochodzie. Ponieważ kultura automobilistyczna kwitła wtedy w najlepsze, cały czas szukano pomysłów na to, co można jeszcze robić w samochodzie, a co niekoniecznie wymaga jazdy. Wynikiem tego, były wieczory na parkingach restauracji DriveIn.

Tak zrodziły się Moto-restauracje. Samochód stał się obiektem kultu, wyznacznikiem statusu społecznego. W samochodzie chciano się pokazywać, kierowcy sportowi byli bohaterami. Kobiety kochały mężczyzn a mężczyźni kochali je i samochody. Twórcy blokowania McDonalda chcieli cofnąć się w czasie i to im się udaja poraz kolejny w Elblągu.

Info prasowe.