12:12
5 Grudzień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Już 20 września Klasycznie Blokujemy Mc Donalda – tym razem pierwszy w Elblągu!

Zamieszczono dnia pt., 2020-09-11 17:00

Wszystko rozegra się pod najstarszą, elbląską restauracją Mc Donalds, przy Dworcu PKP.

O co chodzi z blokadą? Lokalne środowisko właścicieli klasycznych samochodów i youngtimerów, wraz z gośćmi, zjeżdżają się pod wyznaczoną restaurację o określonej godzinie, gdzie racząc się klasycznymi hamburgerami, dobrze się bawią! Czas zajmują im pogadanki, dyskusje i podziwianie samochodów, zdjęcia, otwieranie maski i warkot silników. Można rozłożyć leżaki lub koc. W przypadku, gdy pod restauracją nie nie ma miejsca na piknik, blokujemy linię restauracji, pobieramy tam co trzeba, a następnie kolumną udajemy się na zieloną trawkę. Tak będzie właśnie w Elblągu. Kiedy poblokujemy sobie linię i sąsiedni, niewielki parking, pojedziemy do muzeum, gdzie… czeka nas kolejna motoryzacyjna niespodzianka.

Co przyjedzie?

Wśród samochodów, które przyjeżdżały w poprzednich edycjach były bardzo różne samochody m.in. Amerykańskie Willysy MB, Mercedesy, Chevrolety Camaro, oryginalne Fordy Mustangi z lat 60, cały przekrój Volvo Amazonów. Volkswageny Garbusy i "ogórki". Nigdy też nie zabrakło Polskich perełek rodem z PRLu - małych fiatów czy Syren od FSO. Samochody to zawsze wielka niespodzianka imprezy.

Liderem tej edycji imprezy są Elbląskie Klasyki. Będzie więc „local power”, uzupełniony samochodami z okolic i Trójmiasta. Dla każdego będzie więc coś nowego. Będzie też okazja do nawiązania nowych znajomości.

Save the date:

20 września na godz. 12:00. Elbląg ul. Grunwaldzka 4. Parking McDonalda.

Skąd pomysł na "blokowanie"?

Pamiętacie lata 50-te i 60-te? Kelnerki na wrotkach. Różowe neony i idea jedzenia w samochodzie. Ponieważ kultura automobilistyczna kwitła wtedy w najlepsze, cały czas szukano pomysłów na to, co można jeszcze robić w samochodzie, a co niekoniecznie wymaga jazdy. Wynikiem tego, były wieczory na parkingach restauracji Drive In.

Tak zrodziły się Moto-restauracje. Samochód stał się obiektem kultu, wyznacznikiem statusu społecznego. W samochodzie chciano się pokazywać, kierowcy sportowi byli bohaterami. Kobiety kochały mężczyzn a mężczyźni kochali je i samochody. Twórcy blokowania McDonalda chcieli cofnąć się w czasie i tym razem zrobią to w Elblągu!

Kontakt dla mediów: Bartosz Gondek 507 093 862 Bartłomiej Chruściński e-mail: bartek.gdansk@gmail.com

Patronat medialny: PortEl.pl najstarsza i największa w regionie elbląskim gazeta internetowa, Zabytkowi.com

Partnerzy: Elbląskie Klasyki, Automobilklub Morski, Północna.TV, www.strefahistorii.pl