16:10
27 Październik 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Proponował seks 14-latce. Został zatrzymany

Zamieszczono dnia ndz., 2020-09-13 09:24

Dzięki pracy policjantów z gdańskiej komendy miejskiej, do policyjnego aresztu trafił 31-latek, który przekonany, że koresponduje z 14- letnią dziewczynką, składał jej propozycje seksualne, i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w mieszkaniu na terenie Gdańska, w przeszłości skazywany był za przestępstwa związane z pedofilią. Mężczyźnie grozi 4,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w wyniku swojej pracy nad sprawą dotyczącą pedofilii zatrzymali 31- letniego mieszkańca Gdańska, który będąc przekonany, że koresponduje z 14-letnią dziewczynką, składał jej propozycje seksualne. Mężczyzna wysyłał jej również za pośrednictwem czatu jednego z portali internetowych zdjęcia swoich genitaliów. Policjanci od razu po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie zaczęli ustalać tożsamość tego mężczyzny. Kryminalni bardzo szybko dotarli do jednego z mieszkań w dzielnicy Wrzeszcz, w którym zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kilka laptopów, kilkanaście telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych.

W czwartek policjanci, doprowadzili 31-latka do prokuratury, w której usłyszał zarzut prezentowania treści pornograficznych oraz składania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego małoletniemu poniżej lat 15 propozycji obcowania płciowego zamiaru jego realizacji. Za te przestępstwa w związku z tym, że 31-latek dopuścił się w warunkach recydywy, grozi 4,5 roku pozbawienia wolności.

W piątek rano mężczyzna został doprowadzony do sądu. Prokurator i policjanci zawnioskowali do sądu o jego aresztowanie.

info/foto: KWP w Gdansku