23:08
2 Sierpień 2021
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego

Zamieszczono dnia pon., 2020-09-14 16:09

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W sobotę 12 września w nocy w miejsc. Giemlice (p. gdański, gm. Cedry Wielkie) osobowy peugeot zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Z podróżujących samochodem dwóch mężczyzn 19-latek zginął, natomiast 17-latek został odwieziony do szpitala. Teraz śledczy pracujący przy sprawie dokładnie analizują całe zdarzenie, żeby szczegółowo je odtworzyć.

W sobotę 12 września ok. godz. 23.20 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejscowości Giemlice (p. gdański, gm. Cedry Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowy peugeot zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 19-latek podróżujący samochodem poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi z mężczyzn, 17-latek, który znajdował się w pojeździe, został odwieziony karetką pogotowia do szpitala w Gdańsku. Policjanci pod nadzorem prokuratora i Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego przy udziale technika kryminalistyki wykonali oględziny pojazdu, miejsca zdarzenia oraz szkic i zdjęcia.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdem. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna, niedostosowana do warunków i własnych umiejętności prędkość, często stanowi przyczynę zdarzeń drogowych.

Info: Pomorska Policja