09:08
1 Sierpień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Groźny wypadek pod Wejherowem

Zamieszczono dnia pon., 2020-09-14 17:43

W niedzielę wieczorem na drodze krajowej nr 6 doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brał udział samochód oraz motocykl. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala. Obecnie policjanci zajmują się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

Policjanci w niedzielę przed godziną 16:00 otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Kębłowie na drodze krajowej nr 6. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze wejherowskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Policjanci wstępnie ustalili, że 67-letni kierowca volvo prawdopodobnie podczas wykonywanego manewru zawracania doszło do zderzenia z 28-letnim motocyklistą, który w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy volvo.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie ustalali okoliczności wypadku drogowego.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi na drodze. Jednocześnie przypominają, że częstą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a także brawura i brak ostrożności na drodze.

info/foto: KWP w Gdańsk