19:12
5 Grudzień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci pracowali na miejscu trzech wypadków drogowych

Zamieszczono dnia wt., 2020-09-22 15:50

W poniedziałek (21 września) pruszczańscy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. W dwóch uczestniczyli motocykliści, natomiast w jednym osoby piesze. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na tym, co dzieje się na drodze.

W poniedziałek (21 września) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pracowali na miejscu trzech wypadków drogowych.

W pierwszym z nich brała udział 11-letnia piesza. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili jego przebieg. Na jednym z przejść dla pieszych w Pruszczu Gd. dziewczynka weszła na jezdnię, gdy na pasach znajdował się już pojazd ciężarowy. Dziewczynka uderzyła o tylne koło samochodu i została odrzucona siłą pojazdu na chodnik gdzie upadła. 11-latka została odwieziona karetką pogotowia do szpitala.

W kolejnych dwóch zdarzeniach w Pszczółkach i Koszwałach (gm. Cedry Wielkie) brali udział motocykliści.

W Pszczółkach policjanci wstępnie ustalili, że 46-letni kierujący motocyklem yamaha najechał na tył osobowego audi, po czym jego pojazd przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w przód alfy romeo. Motocykl stanął w płomieniach, które dosięgły także alfy romeo. Wszyscy kierowcy biorący udział w tym zdarzeniu trafili do szpitali w gdańsku.

Z kolei w Koszwałach 35-letni mężczyzna także jadący yamahą, wg ustaleń policjantów stracił panowanie nad swoim jednośladem i uderzył w bariery energochłonne.

Pracując na miejscu tych wypadków, policjanci sporządzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń, a przy pomocy technika kryminalistyki wykonali szkice oraz zdjęcia. Oczywiście wszyscy kierujący zostali sprawdzeniu pod kątem trzeźwości.

Obecnej śledczy dokładnie ustalają okoliczności i przyczyny każdego ze zdarzeń.

Policjanci po raz wtóry apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Sprzyjająca aura pozwala na korzystanie z jednośladów, spacery i inną aktywność. Należy przy tym pamiętać, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego w sposób zdecydowany wpływa na nasze bezpieczeństwo. Skupiajmy uwagę na tym, ci dzieje się wokół, zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu i przewidujmy możliwą zmianę sytuacji na drodze.

Info: Pomorska Policja