04:10
23 Październik 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolbudy: Osobny gabinet lekarski dla pacjentów podejrzewających u siebie zakażenie COVID19 rusza w poniedziałek

Zamieszczono dnia pt., 2020-10-16 09:06

Od poniedziałku 19 października w ośrodku zdrowia w Kolbudach przy ul. Plac Kaszubski 7 uruchomiony zostanie specjalny gabinet dla pacjentów, którzy podejrzewają, że mogli zostać zakażeni wirusem COVID-19. Pomieszczenie będzie miało osobne wejście i poczekalnię, w której zamontowany zostanie automatyczny termometr. Wydzielenie wspomnianej strefy pozwoli na odizolowanie osób potencjalnie zakażonych koronawirusem od innych pacjentów, w tym: dzieci, osób starszych czy kobiet w ciąży.

Pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem czy mający kontakt z osobą chorą skorzystają z osobnego wejścia do przychodni. Znajduje się ono po prawej stronie budynku, patrząc od frontu. Z parkingu, osobnymi schodami, wejdziemy do poczekalni, która od gabinetu lekarskiego oddzielona jest szklanymi drzwiami. W pomieszczeniu zamontowany został domofon, za pośrednictwem którego pacjent zawiadamia pracownika Rejestracji o swoim przybyciu. Do gabinetu kierowany jest lekarz rodzinny danego pacjenta, który przeprowadza stosowny wywiad i podejmuje dalsze decyzje.

Jak informuje lek. med. Tadeusz Wysocki, kierownik ośrodka zdrowia w Kolbudach, podstawową formą kontaktu z przychodnią pozostaje nadal kontakt telefoniczny i stosowane od kilku miesięcy teleporady.

- Na podstawie rozmowy telefonicznej możemy również decydować czy kierujemy bezpośrednio na badania – mówi Tadeusz Wysocki. – W tej chwili możliwa będzie także wizyta w naszym dodatkowym gabinecie. Pacjent informuje, że jest już w poczekalni i podaje swoje dane pracownikom Rejestracji. Lekarz rodzinny przychodzi, przeprowadza wywiad z pacjentem i podejmuje decyzję odnośnie dalszego kierowania.

Gabinet będzie wyposażony w odpowiednie środki ochrony niezbędne do przeprowadzenia badania pacjenta.

 

info/foto: www.kolbudy.pl