23:12
3 Grudzień 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Trąbki Wielkie: Groźny wypadek w Mierzeszynie

Zamieszczono dnia wt., 2020-10-20 07:47

W sobotę, 17 października policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Mierzeszynie (p. gdański gm. Trąbki Wielkie). Osobowy mercedes uderzył w przydrożne drzewo. Dwóch mężczyzn podróżujących autem zostało przetransportowanych do szpitala. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W sobotę 17 października około godz. 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejsc. Mierzeszyn na Drodze Wojewódzkiej nr 226 (powiat gdański, gmina Trąbki Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdu i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Kierowca oraz 24-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitali w Gdańsku.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego podczas weekendu uniemożliwili także dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom oraz jednemu, który kierował pojazdem mimo aktualnego zakazu sądowego.

info/foto: KWP w Gdańsku