18:12
5 Grudzień 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Potrącono rowerzystkę w Roszkowie

Zamieszczono dnia wt., 2020-10-27 08:33

W niedzielę, 25 października policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Roszkowie (p. gdański gm. Pruszcz Gdański). Osobowy volkswagen najechał na rowerzystę. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

 

W niedzielę 25 października około godz. 13 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejsc. Roszkowo na Drodze Wojewódzkiej nr 227 (powiat gdański, gmina Pruszcz Gdański). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letnia kierująca osobowym volkswagenem uderzyła w tył roweru, kierowanego przez 63-letniego mężczyznę, jadącego w tym samym kierunku - mówi sierż. szt. Karol Kościuk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.  

 

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy kierującej osobówką.

Oboje kierujących mundurowi przetestowali pod kątem trzeźwości – byli trzeźwi. Rowerzysta został przetransportowany do szpitala w Gdańsku.

 

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z powiatu gdańskiego podczas weekendu uniemożliwili także dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Jak okazało się podczas sprawdzenia w bazach danych, jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd. 35-latek trafił do policyjnego aresztu i czeka go odbycie zasądzonej wcześniej kary, a oprócz tego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

 

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim