22:04
13 kwiecień 2021
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tczewska drogówka używa drona do obserwacji kierowców

Zamieszczono dnia pt., 2021-03-05 13:51

Dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to główne zadanie, które spoczywa na policjantach drogówki. Dlatego wczoraj w działaniach - Droga Krajowa 91 tczewscy mundurowi wspólnie z kolegami z Gdańska obserwowali główne skrzyżowanie w Tczewie i wykorzystywali do tego bezzałogowy statek powietrzny. Dodatkowo tczewscy policjanci reagowali na wykroczenia kierowców na tej drodze krajowej.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego tczewskiej komendy wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania Droga Krajowa 91, podczas których wykorzystali policyjnego drona. Działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego odbyły się na głównym skrzyżowaniu ulic Alei Solidarności z ulicami Wojska Polskiego oraz Jagiellońską w Tczewie. Przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki mundurowi obserwowali uczestników ruchu drogowego. Tego typu akcje prowadzone są dla poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych. Podczas nagrań z powietrza ujawniono 2 wykroczenia, a w całych działaniach mundurowi ukarali mandatami łącznie 21 kierowców, którzy głównie przekraczali dozwoloną prędkość.

Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast ta informacja trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy interweniowali i zatrzymywali do kontroli sprawców wykroczeń.

Tczewscy policjanci chwalą zachowania wczorajszych kierowców, którzy podczas działań jeździli zgodnie z przepisami ruchu drogowego i stosowali się do sygnalizatora na głównym skrzyżowaniu w mieście. Takie odpowiedzialne zachowanie za kierownicą wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

KPP w Tczewie