Północna.tv

Ty też masz swój głos!

"JUNIORKI Z KOMPLETEM MEDALI MP!

Zamieszczono dnia śr., 2014-04-16 11:26

Sekcja Judo KS AZS AWFiS wróciła do Gdańska z kompletem medali Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Kielcach w dniach 12-13.04.2014.

Rewelacyjnie spisały się przede wszystkim Juniorki. Nasze cztery reprezentantki zdobyły cztery medale. Najlepiej spisała się Aleksandra Jabłońska (-70 kg), która w świetnym stylu została Mistrzynią Polski. Srebrny medal przypadł Magdzie Miller (-57 kg), która podczas wszystkich walk popełniła tylko jeden błąd..niestety w finale. Wicemistrzostwo Polski to jednak bardzo dobry wynik a postawa Magdy napawa optymizmem przed najbliższymi startami. Kolekcję medali uzupełniły Anna Isenko (-63 kg) i Basia Lichońska (-78 kg). Duże gratulacje należą się Ani, gdyż były to jej pierwsze Mistrzostwa w kategorii Juniora. Już w czwartek Magda Miller, Ola Jabłońska i Basia Lichońska wyjadą do St.Petersburga (RUS), gdzie wezmą udział w Pucharze Europy i campie treningowym.

Wśród Panów zabrakło lidera męskiej części Sekcji i jednego z faworytów turnieju - Piotra Zakrzewskiego (-100 kg). Kontuzja wykluczyła naszego zawodnika ze startu. Liczymy, że Piotr będzie w pełni sprawny do walki w majowym Pucharze Europy w Kownie. Oprócz Piotra do zawodów zostali zgłoszeni bracia Itrych. Lepiej spisał się starszy z braci, który ostatecznie wywalczył 7 miejsce.