poniedziałek, 15 lipca, 2024

Automobilklub Morski obchodzi swoje 85 urodziny [PROGRAM IMPREZY]

AKM

Z okazji 85 Urodzin Automobilklubu Morskiego w najbliższy weekend, od piątku do niedzieli (25-27 czerwca) w różnych miejscach Gdyni odbędzie się kilka wydarzeń mających uświetnić ten jubileusz.   

Automobilklub Morski to najstarsza obywatelska organizacja skupiająca miłośników motoryzacji na Pomorzu. Założona została w 1936 roku przez ówczesną elitę społeczno-intelektualną Pomorza. Dziś, podobnie jak Aeroklub Gdański czy Polski Klub Morski, należy do najstarszych nieprzerwanie działających organizacji społeczno-sportowych, skupiających przed wojną Polaków z terenu Pomorza i Wolnego Miasta Gdańska. Automobilklub Morski to dekady sukcesów sportowych, ale także teraźniejszość i przyszłość. Klub nadal prężnie działa na niwie sportowej. Dba także o miłośników autozabytków. Jego chlubą jest modernistyczno–funkcjonalistyczny „modrzewiowy dwór” położony na Kamiennej Górze. W ramach obchodów 85.lecia Automobilklubu Morskiego, w piątek 25 czerwca o godzinie 18.00, odbędzie się uroczyste spotkanie urodzinowe połączone z projekcją okazjonalnego filmu, na które zarząd AKM serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków. Od 25 czerwca po południu do niedzieli 27 czerwca, pod Muzeum Marynarki Wojennej obecni będą rekonstruktorzy. Będzie również zobaczyć przedwojenne pojazdy. W tym zapomniane już prawie Adlera, Berlieta, a także Peugeota 201, Citroena i Rolls Royce-a. Rekonstruktorzy z SRH Fort i GRH Retrospekcja przygotowali dodatkowo specjalną dioramę oraz wspomniany wcześniej punkt informacyjny. Dodatkowo, 26 czerwca, spod siedziby Automobilklubu wystartuje klasyczny rocznicowy objazd miasta.Obchody 85. Urodziny AKM są częścią obchodów Święta Morza i wpisują się w uroczystości rocznicowe ORP Błyskawica organizowane przez Muzeum Marynarki Wojennej.

Plan obchodów 85 urodzin Automobilklubu Morskiego:25 czerwca (piątek) : Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

18:00 – Uroczysta inauguracja 85-lecia, przywitanie gości, wręczenie odznaczeń dla osób pracujących na rzecz klubu i wspierających (Zapraszamy wszystkich klubowiczów)

18:30 – Wyświetlenie filmu, poczęstunek i kawa dla gości

Prezentacja wybranych przedwojennych pojazdów klubowiczów. Prezentacja grup rekonstrukcji historycznych 

26 czerwca (sobota) : Muzeum Marynarki Wojennej Gdynia Prezentacja wybranych pojazdów

Parking przy Centrum Handlowym Riviera w Gdyni (od strony hali sportowo – widowiskowej)

12:00 – Zbiórka uczestników (klubowicze, sympatycy, goście) – nie ma limitów wiekowych dla pojazdów

13:00 – Wspólny przejazd samochodów klasycznych, zabytkowych , sportowych oraz motocykli ulicami Gdyni. Start z parkingu przy CH RIVIERA w Gdyni, meta o 15:00 na parkingu przy AKM

15:00 – Spotkanie i świętowanie przed siedzibą Automobilklubu Morskiego w Gdyni – dla uczestników grill i napoje. Czas będzie umilał muzyką na żywo zaprzyjaźniony zespół muzyczny Classic Split.

Zobacz również: