Prestiżowa nagroda filmowa dla zespołu Północna TV

.

1
2330

Kultura dalekiego wschodu, ogromna pasja i międzynarodowe uznanie. Film „Mistrz”, nakręcony przez zespół twórców z Trójmiasta, a opowiadający o Krzysztofie Panasie, mistrzu w kuciu japońskich mieczy, zdobył nagrodę na 16 Festiwalu Filmowym FilmAt w Warszawie.

FilmAT to festiwal, na którym prezentowane są najnowsze trendy w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych. Oficjalnymi partnerami festiwalu są International Committee of Tourism Film Festival CIFFT z siedzibą w Wiedniu a także Polska Organizacja Turystyczna – partner jury narodowego oraz Muzeum Sportu i Turystyki – partner jury międzynarodowego.

Tegoroczne rozdanie wyróżnień FilmAt Festiwal odbywające się w medalowej sali chwały Muzeum Sportu, mieszczącego się w budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zgromadziło, oprócz twórców filmów, także min szereg przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, w tym ambasadorów Bułgarii i RPA, przedstawicieli władz centralnym i samorządów, oraz zarząd PZMot.

– Film ,,Mistrz” z cyklu We Love Japan został uhonorowany II nagrodą krajową w kategorii najlpeszy dokument biograficzny. W kategorii Dokumenty i Reportaże/ Biografie żaden inny film nie został wyżej oceniony. – Przekonaliśmy się, że życie pisze najlepsze scenariusze. Każdą dobrze napisaną historię trzeba jeszcze odpowiednio zrealizować.- powiedziała na gali, argumentując wybór „Mistrza” Ivana Bilkova – Prezes Narodowego Jury FilmAt Festival i zarazem Dyrektor Czeskiej Organizacji Ruchu Turystycznego.

Za produkcją „Mistrza” stała ekipa w składzie: Aneta Duraj, Bartosz Gondek, Maciej Michałowski, Mateusz Kidawa, Michał Czacharowski, skupiona wokół telewizji Północna TV, oraz pomysłodawca cyklu Adam Braumberger dyrektor marketingu BMG Goworowski. Finansowanie projektu, jak i całego cyklu, zapewniła firma BMG Goworowski, autoryzowany dealer Mazdy.https://www.mazda-gdynia-goworowski.pl/

Bohaterem nagrodzonego filmu pt.”Mistrz”https://polnocna.tv/moto/welovejapan-mistrz/ jest Krzysztof Panas, płatnerz z Łańcuta. Jeden z niewielu rzemieślników na świecie i jedyny w Polsce, który posiadł umiejętność wykuwania mieczy katana zgodnie z tradycyjną sztuką japońskiego kowalstwa. Ślady japońskiej tradycji zawiodły ekipę PółnocnaTV do Łańcuta, z którym Mistrz jest związany przez niemal całe życie.

W ramach cyklu „We Love Japan”, oprócz nagrodzonego „Mistrza”, powstało także „Dojo” https://polnocna.tv/moto/welovejapan-dojo/. Od kilku lat PółnocnaTV realizuje także cykl „Północna w Podróży”, który prowadzi widzów do nieoczywistych miejsc najbardziej popularnych destynacji turystycznych, oraz nieodkrytych miejsc Pomorza. https://polnocna.tv/category/podroze/polnocna-w-podrozy/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj